MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA YÖRESEL ÖĞÜTÜLMÜŞ FİLTRE KAHVE
MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA YÖRESEL ÖĞÜTÜLMÜŞ FİLTRE KAHVE

MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA YÖRESEL ÖĞÜTÜLMÜŞ FİLTRE KAHVE (ML-60-1)

Marka : MOLIENDO
İndirim Oranı : %8 İndirim
Fiyat : ₺259,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺239,00(KDV Dahil)
Barkod : 8691001086371
₺49,23 'den başlayan taksitlerle
:

Özellikler 

Çekirdek Tipi: Arabica (Bourbon: SL14, SL28, Blue Mountain) 

Hasat Zamanı: Eylül - Şubat 

İşleme süreci: Yıkanmış, Güneşte Kurutulmuş 

Tadım Notları: Çikolata, kuru siyah üzüm, kiraz, dut 

Aroma (Koku): Kakao, Üzüm, Berry 

Gövde: Yüksek 

Yetiştiği İrtifa: 1500 - 2500m 

Asidite: Düşük, Şarapsı 

İçim: İlk yudumda çikolata tadı ve yüksek gövde kendisini belli ediyor, ağızda dağılırken kiraz ve dut şarapsı tatlarla buna eşlik ediyor, pürüzsüz bitiş boğazda hiç iz bırakmazken damak ortasında ve dil üstünde sizi ikinci yuduma çağıran keyifli bir tortu kalıyor. 

Baskın çikolata ve onu güçlendiren dut ve kiraz tatlarını barındıran gövdeli bir çekirdek. Düşük ve şarapsı asiditesi ile farklı bir profil sunan Uganda Bugisu AA, filtre türevi demlemelerde oldukça pozitif sonuçlar veriyor, ayrıca sütlü espresso türevlerinde de kullanılabilir. 

Detay Bilgi

SL tipi çekirdek üretim çalışmalar 1930 larda başlıyor ve içerlinden verimli olan tipler 1935-1939 arasında seçiliyor. SL-14 ise 1936’da üretim uygunluğu verilen bir çekirdek tipi. Özellikle kuraklığa karşı olan direnci ile öne çıkan bu Bourbon türevi, Kenya ve Uganda’da üretilen ve önem verilen bir varyete.  

SL-28 Tanganyika’da geliştirilip 1931’de Kenya’da üretimine başlanan bir çekirdek. SL-28 oldukça yüksek bir tadım kalitesi sunuyor, verimliliği düşük olsa da hastalıklara karşı direnci olan bir çekirdek. Bourbon tipine Mocha ve Yemen çekirdeklerinin genleri işlenerek üretilmiş.   

Blue Mountain ise orijini Jamaika olan bir arabica varyetesi. Bu çekirdek tipi bir Typica mutasyonu ve özellikle berry hastalığı denilen, kirazın olgunlaşmasını engelleyen mantar türevine karşı oldukça dayanıklı. Jamaika dışında dünya da karşımıza Kenya, Hawaii, Haiti, Papua Yeni Gine ve Kamerun’da çıkıyor. 

Uganda'nın elverişli toprakları ve iklimi ülkenin tarımsal alandaki başarısında en büyük pay sahibi. Uganda'nın Kuzeyinde, Aralık ve Ocak aylarında kısa süren kurak bir mevsim olsa da bir çok bölgesi yağmur yönünden sıkıntı yaşamıyor hatta bol miktarda yağmur alıyor diyebiliriz.  

Uganda Kahve Geliştirme Kurumu (Uganda Coffee Development Authority - UCDA), 1991 tarihli bir Parlamento Yasası ile kuruluyor ve ülkede kahve üretimini geliştirmek ve regüle etmekten sorumlu bir kurum olarak göreve başlıyor. Uganda Tarım Hayvancılık ve Balıkçılık Bakanlığına bağlı olan kurum ülke içerisindeki kahve geliştirme çalışmalarına destek veriyor. Bunların yanı sıra çiftçilerin ve kahve işçilerinin adil kazanç sağlaması ve ticaretin artırılması için hem ülke içinde hem de ülke dışında faaliyetlerde bulunuyor. UCDA diğer Afrika ülkelerindeki kahve otoritelerinden farklılaşarak hedeflerine ev içi tüketimin artırılmasını da eklemiş. Böylece ülke dışında olduğu kadar ülke içinde de kahve tüketimi teşvik ediliyor ve hem üretenlerin ürettiklerini tadarak işlerini yapması hem de dışarıya olan bağımlılığın yüzdesini dengeleyerek üretimin sürekli gelişmesini hedefliyor. 

Uganda’da kahve dışında pamuk, çay, tütün yetiştiriciliği ve yüksek oranda esmer şeker üretimi de yapılıyor. 

Nasıl İçilmeli / Demleme Yöntemi
Uganda Bugisu AA, bütün filtre yöntemlerinde oldukça iyi sonuçlar veriyor, espresso türevi sütlü içeceklerde de başarılı sonuçlar veren çekirdek direkt espresso olarak hazırlandığında keskin tadı ve yüksek gövdesi nedeniyle her beğeniye hitap etmeyebiliyor.

Kimler Tercih Etmeli
Yüksek gövdeli, düşük asiditeli çikolata tadında kahveleri seviyorsanız oldukça beğeneceğinizi tahmin ediyoruz. Asiditesi düşük olmasına karşın barındırdığı şarapsı notalarla bu tadları seven kişiler içinde güzel bir tadım sunacaktır.

Kime Uygun Değil
Sadece espresso olarak tüketmek için bir kahve arayışındaysanız bu çekirdek size göre olmayabilir.

Detay Sosyal Medya Paylaş
Etiketler
MOLIENDO, MOLIENDO UGANDA, MOLIENDO UGANDA BUGİSU, MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA, MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA YÖRESEL, MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA YÖRESEL ÖĞÜTÜLMÜŞ, MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA YÖRESEL ÖĞÜTÜLMÜŞ FİLTRE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA YÖRESEL ÖĞÜTÜLMÜŞ FİLTRE KAHVE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA YÖRESEL ÖĞÜTÜLMÜŞ KAHVE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA YÖRESEL FİLTRE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA YÖRESEL FİLTRE KAHVE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA YÖRESEL KAHVE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA ÖĞÜTÜLMÜŞ, MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA ÖĞÜTÜLMÜŞ FİLTRE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA ÖĞÜTÜLMÜŞ FİLTRE KAHVE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA ÖĞÜTÜLMÜŞ KAHVE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA FİLTRE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA FİLTRE KAHVE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU AA KAHVE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU YÖRESEL, MOLIENDO UGANDA BUGİSU YÖRESEL ÖĞÜTÜLMÜŞ, MOLIENDO UGANDA BUGİSU YÖRESEL ÖĞÜTÜLMÜŞ FİLTRE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU YÖRESEL ÖĞÜTÜLMÜŞ FİLTRE KAHVE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU YÖRESEL ÖĞÜTÜLMÜŞ KAHVE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU YÖRESEL FİLTRE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU YÖRESEL FİLTRE KAHVE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU YÖRESEL KAHVE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU ÖĞÜTÜLMÜŞ, MOLIENDO UGANDA BUGİSU ÖĞÜTÜLMÜŞ FİLTRE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU ÖĞÜTÜLMÜŞ FİLTRE KAHVE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU ÖĞÜTÜLMÜŞ KAHVE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU FİLTRE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU FİLTRE KAHVE, MOLIENDO UGANDA BUGİSU KAHVE, MOLIENDO UGANDA AA, MOLIENDO UGANDA AA YÖRESEL, MOLIENDO UGANDA AA YÖRESEL ÖĞÜTÜLMÜŞ, MOLIENDO UGANDA AA YÖRESEL ÖĞÜTÜLMÜŞ FİLTRE, MOLIENDO UGANDA AA YÖRESEL ÖĞÜTÜLMÜŞ FİLTRE KAHVE, MOLIENDO UGANDA AA YÖRESEL ÖĞÜTÜLMÜŞ KAHVE, MOLIENDO UGANDA AA YÖRESEL FİLTRE, MOLIENDO UGANDA AA YÖRESEL FİLTRE KAHVE, MOLIENDO UGANDA AA YÖRESEL KAHVE, MOLIENDO UGANDA AA ÖĞÜTÜLMÜŞ, MOLIENDO UGANDA AA ÖĞÜTÜLMÜŞ FİLTRE, MOLIENDO UGANDA AA ÖĞÜTÜLMÜŞ FİLTRE KAHVE, MOLIENDO UGANDA AA ÖĞÜTÜLMÜŞ KAHVE, MOLIENDO UGANDA AA FİLTRE, MOLIENDO UGANDA AA FİLTRE KAHVE, MOLIENDO UGANDA AA KAHVE,
Kargo Yazısı
500 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO
İkonlar
  • 500 TL ÜZERİÜCRETSİZ KARGO
  • %100 GÜVENLİÖDEME SİSTEMİ
  • KREDİ KARTINA3 TAKSİT İMKANI
  • MÜŞTERİ HİZMETLERİ0850 473 78 27
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerezler